PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539042}

Fantastyczna Czwórka

Fantastic Four
4,8 49 333
oceny
4,8 10 1 49333
3,2 14
ocen krytyków
Fantastyczna Czwórka
powrót do forum filmu Fantastyczna Czwórka

Widocznie za długo się palił.

matiwww2

Nie przyrodnie, bo oni nie są spokrewnieni. Ona jest adoptowana.

Madej90

Na potrzeby poprawności politycznej.

matiwww2

haha a niby amerykańskie badania pokazują że Hollywood nie stara się być poprawne politycznie, tylko że bohater nowe mafii też będzie czarny :P

użytkownik usunięty
matiwww2

Nie ma to jak humor na wysokim poziomie. WOW!

Żałosne.

Co jest żałosne?

użytkownik usunięty
matiwww2

Rzucanie ''dowcipami'', które obrażają drugiego człowieka.

Nikogo nie obrażam. Taka prawda, jak coś się pali robi się czarne.
Oryginalnie pochodnia był biały, teraz jest czarny, a że jego moc to palenie się, tak wyszło.
Wiesz co byłoby gdyby czarnego bohatera zagrał biały aktor, była by zadyma w całych Stanach, ja tylko pozwoliłem sobie na trafny żarcik.

ocenił(a) film na 1
matiwww2

Zrobienie z czarnego białego doprowadziłoby do manifestacji na ulicach przez murzynów. A z białego czarnego nic. A film jest beznadziejny i wymuszony . A fox to wyjątkowo przegina z tym.

użytkownik usunięty
matiwww2

Kto by pomyślał, że nagle Fantastyczna Czwórka stała się filmem/komiksem, do którego niektórzy są tak przywiązani, że wyjątkowo przeszkadza im zmieniony kolor skóry jednej z postaci :)

Pozwolę sobie zauważyć coś o czym wspomnieli ludzie z kanału Screen Junkies, w ich Honest Trailerze do Fantastycznej Czwórki z 2005 roku; kiedy Jessica Alba (która ma meksykańskie korzenie) w blond peruce i niebieskich soczewkach kontaktowych zagrała Sue Storm, to nikt nie miał z tym problemów. A o tym, że Nick Fury w komiksach ma biały kolor skóry, to też wszyscy zapomnieli? Bo tego nikt się nie czepia :)

Poza tym, podkreślę to jeszcze raz, Johnny Storm to postać fikcyjna, jak więc możemy czepiać się jej wyglądu, skoro nie istnieje?
Jestem przekonana, że Michael B. Jordan został do roli wybrany na podstawie swojego talentu, a nie koloru skóry. Josh Trank z resztą, mówił w wywiadach, że sam pochodzi z rodziny, w której są ludzie o różnych kolorach skóry i nie jest jedyny.

Ludzie zapominają też w jakich czasach powstała nie tylko F4, ale wiele innych komiksów.
F4 została wydana w 1961, kiedy nawet jeśli ktoś chciał, to napisane postaci o innym kolorze skóry niż biały było trudne i takich postaci jest mało. W Stanach Zjednoczonych panował wtedy okropny rasizm. Teraz więc, kiedy sytuacja się polepszyła, uważam, że w filmie dobrze pokazywać jest całe spektrum postaci - o różnych kolorach skóry, płci i orientacji seksualnej, bo taki jest świat - różnorodny. I nie chodzi tu o poprawność polityczną, na którą wszyscy się tak chętnie powołujecie, tylko traktowanie wszystkich z równą atencją i szacunkiem.

A że film jak to machkornelia zauważyła jest kiepski i dlaczego, to już inna sprawa i temat na kolejną rozmowę.
O, nawet oceniła na 1. Nawet nie pytam jak udało jej się go obejrzeć, bo z tego co wiem film wchodzi do kin w Polsce dopiero w piątek :)

Pozdrawiam Was serdecznie i mam nadzieję, że skłonię Was do jakiejś refleksji :D

ocenił(a) film na 3

Polać babce, mądrze gada.

Komiks czytało może pięć osób na krzyż w całej Polsce, teraz po sukcesie Avengers każdy nagle wielki znawca :)

użytkownik usunięty
rozkminator

Dziękuję za wsparcie :)

Otóż nie, nie został wybrany z powodu talentu, a właśnie dokładnie z powodu poprawności politycznej. To nie jest pop prostu prawda co piszesz czy się to komuś podoba czy nie. A co do tego szerokiego "spektrum postaci" to proponuję zacząć od reklamy, najlepiej świątecznej - jakoś tutaj wszyscy reklamodawcy są jak jeden mąż nie wiedzieć czemu bardzo konserwatywni - a no tak już wiem przecież "ciemnogród" (czyli również ja) mogłby przecież nie kupić takiej "oświeconej", o szerokim "spektrum postaci", reklamy.

ocenił(a) film na 1

"Jessica Alba (która ma meksykańskie korzenie) w blond peruce i niebieskich soczewkach kontaktowych zagrała Sue Storm, to nikt nie miał z tym problemów. "
No a on nawet nie musial by miec soczewek wystarczy ze pomalowali by go na bialo, albo wybielili by go komputerowo i by bylo lux, a tak to wyglada jak by zeczywiscie za dlugo sie palil.





pierdantes

Dziękuję, to samo chciałem napisać.

Will Smith miał propozycje zagrania Supermana, zrezygnował, bo stwierdził, że to biała postać i nie chciał tego zmieniać.

ocenił(a) film na 1

Do tej pory najbardziej chorym pomysłem było obsadzenie w roli Heimdalla czyli postaci wziętej z nordyckiej mitologii aktora czarnoskórego (Raczej wikingowie nie mieli u siebie osób o takiej karnacji, więc WTF?!) Ale obsadzenie czarnoskórego aktora w roli Pochodni jest równie absurdalnym pomysłem, jeśli jego siostra jest biała! Bo już naprawdę łatwiej ludziom byłoby zaakceptować czarnoskóre rodzeństwo niż zrobienie z tego rodzeństwa jedynie przybranego.... A jak chcieli tylko jednego czarnoskórego aktora to mogli zrobić z Reeda murzyna lub z Bena -.-

użytkownik usunięty

Kto by pomyślał, że nagle Fantastyczna Czwórka stała się filmem/komiksem, do którego niektórzy są tak przywiązani, że wyjątkowo przeszkadza im żart na temat fikcyjnej postaci, a nie rzeczywistej osoby.

matiwww2

Czarny humor.

matiwww2

Według mnie rasistowskie zaczyna być to, że czarny musi być w każdym filmie - a zmienianie kultowych postaci na inny kolor skóry?! To już bezczelnie rasistowskie!

ocenił(a) film na 6
matiwww2

Chyba ktoś tu nie rozumie o czym są komiksy

ocenił(a) film na 3
gozatka

Czemu?

Ghostface_22

Myślę że nadszedł czas na białego Bladea. :D

"z całym szacunkiem do Wesleya Snipesa którego bardzo lubie"

sepultura_fan

Od siebie dodam chęć zobaczenia ekranizacji Czarnej pantery w wykonaniu latynoski-transwenstytki!

matiwww2

To nie jest tylko kwestia poprawności politycznej ale przyciągnięcia do kina kolorowej publiki. Każdy co odrobine myśli, a nie tylko potrafi krzyczeć rasista, homofob ( z d... wzięte określenie) itd. od razu wpadnie na to kto tak naprawde tutaj jest rasista. Wyjaśniając jednak dla tych bardziej ograniczonych to właśnie ten statystyczny murzyn, który tylko dlatego nie obejrzy jakies produkcji bo ma ona syrikte biala obsade. Odwrotnie działa to troche inaczej i tu właśnie wkracza poprawność polityczna, bialy nie może powiedzieć, nie obejrze jakiegoś filmu bo ma mieszana rasowo obsadę z czapy wzieta i nie pasująca do pierwowzoru. Tutaj wszystkim rządzi zysk dlatego kiedys sporo ról przypadalo białym popularnym aktorom ale przynajmniej starali sie ich upodobnić do odgrywanych postaci (nie istotne czy historycznych czy fikcyjnych). Teraz sobie wyobrazicie, ze obecnie jakiś czarny dostaje role powiedzmy z racji swojego warsztatu ( tak naprawde to konkuruje tylko z innymi czarnymi bo na ten kolor akurat jest zapotrzebowanie) jakiegoś białego bohatera jak w tym przypadku i malują go na odpowiedni kolor. Przeciez zryte umysly z czarnymi na czele by dostali takiej bolączki d... aż strach pomyśleć. W poprzedniej odsłonie f4 Alba nie uległa tak drastycznej metamorfozie wiec nic takiego sie nie stalo chociaż to byl ewidentny uklon w stronę latynoskiej publicznosci.

ocenił(a) film na 5
matiwww2

Widocznie nie czytałeś każdej odsłony komiksu. Ludzka ignorancja nie zna granic... Film 7/10 jedyne co go psuje to dubbing

Nozix

Komiks nie ma z tym nic wspólnego, podlizanie się murzynom tak.

ocenił(a) film na 5
matiwww2

Jak mówiłem wcześniej - ignorancja ludzka nie ma granic i dodam, że rasizm się szerzy w Polsce...

https://en.wikipedia.org/wiki/Alternative_versions_of_the_Human_Torch

Nozix

Stworzyli alternatywną czarną wersję, nie tylko pochodni, żeby nie zostać oskarżeni o rasizm.

matiwww2

Ty to już serio masz swój świat dziecko.

ocenił(a) film na 1
matiwww2

Okejka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones